Gramatyka

W tym dziale znajdziesz darmowy kurs gramatyki niemieckiej, w których wyjaśniam gramatykę w prosty i lekkostrawny sposób. Lekcje podzielone są na dwa poziomy zaawansowania – początkujący (A1, A2) oraz średniozaawansowany (B1, B2) – ułożone w kolejności od prostszych, do bardziej skomplikowanych. Do każdej lekcji masz również kilka interaktywnych ćwiczeń. Powodzenia!

 

Gramatyka niemiecka dla początkujących (A1, A2)

Gramatyka niemiecka dla średniozaawansowanych (B1,B2)

Szukasz czegoś innego? Wpisz tutaj

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Gramatyka niemiecka nie jest ani łatwa, ani trudna. Odkąd pamiętam jednak, wpajano mi do głowy, że jest nieziemsko trudna. To jest mit. Mitem jest również, że gramatyka niemiecka jest banalnie prosta – jest gdzieś po środku.

Dobra wiadomość jest taka, że gramatyka niemiecka jest bardzo logiczna. Dlatego tak ważne jest, żeby postarać się ją zrozumieć i szukać logicznych związków między kolejnymi zagadnieniami. Pokażę ci, jak logicznie myśleć po niemiecku, a nie bezmyślnie wykuwać kolejne tabelki i listy. Oczywiście nie da się języka obcego nauczyć tylko na logikę. Jednak jeżeli chodzi o gramatykę, a zwłaszcza niemiecką – bez logicznego myślenia utoniesz w gąszczu tabel i list. I wtedy rzeczywiście gramatyka niemiecka jest ultra trudna.

Wiele osób twierdzi, że gramatyka niemiecka, czy ogólnie gramatyka nie jest istotna, ponieważ tak czy siak się dogadamy. To prawda.  Jeżeli też tak masz- odpuść sobie ten dział. Jeżeli jednak chcesz brzmieć ładnie, poprawnie gramatycznie – musisz opanować określone tematy gramatyczne. I oprócz formy przekazu, istotna jest jedna sprawa: twoja motywacja i zaangażowanie – bez tego ani rusz.

Skoro jednak jesteś na tej stronie, wychodzę z założenia, że ta motywacja jest i chcesz ogarnąć gramatykę niemiecką . Jestem przekonana, że tym razem ci się uda, a ja ci w tym pomogę.

Powodzenia!

Ania

Anna

Kto tworzy tę stronę?Ania – zna tajniki nauczania języków obcych oraz Fabian – Niemiec i geniusz – nie ucząc się nigdy niemieckiego – ogarnia der, die, das.
Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

3 Gedanken zu “Gramatyka”

  1. No tego szukałem! W końcu ktoś tłumaczy gramę niemiecką prosto i zrozumiale! i tyle przykładów. rewelacja! tak dalej.Dziękuję i pozdrawiam

    • Olga, taki właśnie jest zamysł tych krótkich ćwiczeń – odrazu wplecione w teorię, tak żeby od razu można było sprawdzić swoje umiejętności w praktyce 🙂 ps. bardzo się cieszę, że strona Ci się podoba.

Schreibe einen Kommentar