Fiszki niemiecki dla początkujących: ucz się słówek i nie zapominaj!

Jeżeli nadal brakuje Ci pomysłu jak w  efektywny (i przyjemny) sposób zacząć naukę niemieckiego – zacznij od nauki z fiszkami dla początkujących. Nauka z fiszkami to bardzo skuteczny sposób na nauczenie oraz trwałe zapamiętanie nowego słownictwa. W tym artykule podpowiem ci, jakie fiszki i dlaczego wybrać na początku nauki języka.

Niemiecki przez Skype: nauka dla zabieganych

dziewczyna uczy sie niemieckiego przez skype na kapanie

Nauka niemieckiego przez Skype otwiera wspaniałe możliwości, przede wszystkim dla osób, które nie mają czasu na tradycyjne kursy języka niemieckiego. Na czym dokładnie polega niemiecki przez Skype oraz gdzie znaleźć nauczyciela, wyjaśnię Ci w tym artykule.

Czy dzięki znajomości 1000 słów zaczniesz rozumieć niemiecki? Moja opinia oraz test niemiecki.1000-slow.pl

1000 slów niemiecki opinie

„1000 słów niemiecki” to metoda, która zakłada, że dzięki poznaniu 1000 najważniejszych słów w niemieckiem jesteś w stanie zrozumieć 80 % treści w krótkim czasie (+/-kilka tygodni). Brzmi dobrze, a jak jest naprawdę? Lepiej uczyć się na platformie e-learningowej niemiecki.1000-slow.pl czy lepiej ściągnąć po prostu za darmo listę 1000 słów? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

 

Top sposoby na naukę niemieckiego w domu

Nie musisz zapisywać się na drogi kurs czy mieszkać w Niemczech, żeby podszkolić niemiecki. Wystarczy, że zostaniesz…w domu. Oto kilka banalnie prostych i super efektywnych sposobów, jak wykorzystać czas w domu do nauki niemieckiego:

Nauka niemieckiego na Amazonie – korzystaj z pełnej oferty z Niemiec!

Amazon to największy sklep internetowny na świecie, który dopiero staje się popularny w Polsce. Na Amazonie znajdziesz niemal wszystko, w konkurencyjnych cenach. Co istotne, oferta Amazonu różni się na poszczególnych rynkach. Z tego artykułu dowiesz się jak mieć 100 % dostęp do oferty e-booków, audiobooków, książek tradycyjnych oraz filmów/seriali (oraz wszystkich innych artykułów niezwiązanych z nauką niemieckiego) jaką ma niemiecki Amazon, nawet jeśli mieszkasz w Polsce. 

Landy niemieckie: fakty i ciekawostki

niemieckie landy mapa

Na pewno spotkałeś się nie raz z taką nazwą Niemiec: Republika Federalna Niemiec, w skrócie RFN lub po niemiecku : Bundesrepublik Deutschland (BRD) lub Bundesstaat Deutschland. Wynika to z faktu, że państwo federacyjne Niemiec składa się z 16 krajów związkowych, potocznie zwanych w Polsce landami, czy po niemiecku Bundesländer. Tutaj znajdziesz ciekawostki i fakty o landach niemieckich.