Nauka niemieckiego na Amazonie – korzystaj z pełnej oferty z Niemiec!

Amazon to największy sklep internetowny na świecie, który dopiero staje się popularny w Polsce. Na Amazonie znajdziesz niemal wszystko, w konkurencyjnych cenach. Co istotne, oferta Amazonu różni się na poszczególnych rynkach. Z tego artykułu dowiesz się jak mieć 100 % dostęp do oferty e-booków, audiobooków, książek tradycyjnych oraz filmów/seriali (oraz wszystkich innych artykułów niezwiązanych z nauką niemieckiego) jaką ma niemiecki Amazon, nawet jeśli mieszkasz w Polsce. 

Czytaj dalejNauka niemieckiego na Amazonie – korzystaj z pełnej oferty z Niemiec!

Landy niemieckie: fakty i ciekawostki

niemieckie landy mapa

Na pewno spotkałeś się nie raz z taką nazwą Niemiec: Republika Federalna Niemiec, w skrócie RFN lub po niemiecku : Bundesrepublik Deutschland (BRD) lub Bundesstaat Deutschland. Wynika to z faktu, że państwo federacyjne Niemiec składa się z 16 krajów związkowych, potocznie zwanych w Polsce landami, czy po niemiecku Bundesländer. Tutaj znajdziesz ciekawostki i fakty o landach niemieckich.

Czytaj dalejLandy niemieckie: fakty i ciekawostki

Książki, e-booki, audiobooki po niemiecku – jakie i gdzie czytać?

kolorowe ksiazki

Czytanie książek po niemiecku jest jednym z tych „2w1“ sposobów nauki języka – łączy przyjemne spędzenie czasu z nauką języka. Z tego artykułu dowiesz się jak czytać po niemiecku , żeby efektywnie uczyć się języka. Podpowiem ci również  jakie książki, gazety, audiobooki i ebooki wybrać na danym poziomie zaawansowania.

Czytaj dalejKsiążki, e-booki, audiobooki po niemiecku – jakie i gdzie czytać?

Najdłuższe słowa po niemiecku

szalony wyraz twarzy

Język niemiecki jest bardzo precyzyjny, z czego bezpośrednio wynikają tak zwane Kompositum. Są to słowa, które są złożone z kilku słów. Takowy tworek językowy składa się z conajmniej dwóch słów, na przykład der Sonnenschirm = die Sonne + der Schirm. Kompositum może składać się z czterech, pięciu, sześciu – czy nawet więcej słów naraz.W tym artykule znajdziesz moje „ulubione“ najdłuższe słowa po niemiecku.

Czytaj dalejNajdłuższe słowa po niemiecku