Nowy tutaj?

Cześć, fajnie, że trafiłeś na moją stronę. Nauka-niemieckiego.net powstała z myślą o osobach, które chcą samodzielnie i  za darmo nauczyć się języka niemieckiego. Jeżeli:

  • Chcesz opanować gramatykę, ale nie lubisz „książkowych“ tłumaczeń
  • Chcesz uczyć się niemieckiego, ale masz mało czasu/pieniędzy
  • Chcesz, żeby nauka niemieckiego była nie tylko efektywna, ale również przyjemna

Ta strona jest dla Ciebie!

Wybierz swój cel:

Chcę bezstresowo i poprawnie mówić po niemiecku

W tym artykule znajdziesz praktyczne rady, jak przestać bać się mówić oraz gdzie znaleźć partnera do rozmów po niemiecku:

Chcę zrozumieć gramatykę

Przygotowałam dla ciebie kompletny kurs z najważniejszymi gramatycznymi zagadnieniami, od zupełnych podstaw (A1, A2) do poziomu średniozaawansowanego (B1, B2). Kurs jest bezpłatny, a tematy wyjaśniam „na chłopski rozum“ – prosto, możliwie krótko i na temat. Kurs składa się z ponad 40 lekcji, a do każdej  znajdziesz interaktywne ćwiczenia. Lekcje podzielone są według poziomu, od najłatwiejszych do trudniejszych.

Chcę poszerzyć słownictwo

Dzięki tej stronie poszerzysz swoje słownictwo w uporządkowany sposób: słownictwo podzieliłam tematycznie, a dzięki plikom audio, możesz od razu sprawdzić wymowę. Wybierz interesujący Cię dział i zacznij już dziś:

Chcę poćwiczyć gramatykę i słownictwo

Do każdej lekcji z gramatyki oraz słownictwa na tej stronie znajdziesz interaktywne ćwiczenia w dziale Ćwiczenia.

Muszę/chcę nauczyć się niemieckiego, ale nie mam czasu/ pieniędzy/ nie lubię podręczników

Nie jesteś sam, ale jest na to rozwiązanie. Jeżeli chcesz je poznać, to zaglądnij do mojego bezpłatnego e-booka, w którym krok po kroku wyjaśnię Ci jak szybko i efektywnie nauczysz się niemieckiego, nawet przy najbardziej napiętym grafiku dnia: 

Jestem zielony i dopiero zacznam naukę niemieckiego

Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z niemieckim, musisz najpierw wyznaczyć sobie cel oraz wiedzieć jak się uczyć – dobry plan to podstawa. Zajrzyj do tego artykułu:

Następnie, zacznij od darmowego kursu gramatyki dla początkujących. Naukę słownictwa zacznij od:

Chcę odświeżyć niemiecki

Coś tam kiedyś w szkole było, ale trzeba się najpierw do tego dokopać? Najlepiej w tym wypadku zacząć od ćwiczeń. Jeżeli nie potrafisz rozwiązać ćwiczenia, to znak, że musisz przerobić dany temat jeszcze raz.

 

 

nauka niemieckiego

O autorze

Nazywam się Ania, a język niemiecki jest nieodłączną częścią mojego życia. Od wielu lat mieszkam i pracuję w krajach niemieckojęzycznych (obecnie Berlin ). Teorię zdobyłam na studiach magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim/ Johannes  Kepler Universität w Austrii, na kierunku Lingwistyka Stosowana (angielski i niemiecki) oraz Marketing.

Jestem w 100 % przekonana, że to nie język niemiecki jest trudny, a sposób w jaki jest przekazywany. Postanowiłam stworzyć przystępną i lekkostrawną instrukcję obłsługi języka niemieckego, a efektem jest właśnie ten portal. Więcej o mnie znajdziesz tutaj.

Jeżeli masz jakieś pytania, pisz śmiało na : anna@naka-niemieckiego.net.

Ich drücke die Daumen für Dich (trzymam kciuki za Ciebie)!

Ania

Anna

Kto tworzy tę stronę?Ania – zna tajniki nauczania języków obcych oraz Fabian – Niemiec i geniusz – nie ucząc się nigdy niemieckiego – ogarnia der, die, das.
Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...