Home » Blog » Nauka niemieckiego z serialami

Nauka niemieckiego z serialami

Pewnie cię zaskoczę, ale oglądanie seriali po niemiecku to jedna z najlepszych metod nauki niemieckiego. Nawet na poziomie początkującym! Co, gdzie i jak oglądać? O tym dowiesz się z tego artykułu.

Nie masz czasu i nerwów na gramatykę? Nie jesteś sam/ sama, ale na szczęście jest na nią szybki, skuteczny i przyjemny sposóbOdkryj moją autorską i prostą metodę tutaj

Gdzie oglądać seriale po niemiecku, żeby efektywnie uczyć się języka?

Jest oczywiście wiele źródeł, gdzie można oglądać niemieckie serial, a ja skupię się tutaj na tych legalnych. 🙂

Bardzo bogatą ofertę seriali niemieckich, czy innej produkcji z niemiecką ścieżką dźwiękową i napisami można znaleźć na niemieckim Amazon Prime Video. O tym jak korzystać z Amazon Prime Video napisałam tutaj.

Jakie seriale polecam?

Poziom początkujący

To prawda, trudno jest znaleźć seriale po niemiecku poziomie początkującym. To nie znaczy, że nie ma nic! 🙂 Na przykład na stronie Deutsche Welle polecam ci „Nicos Weg” – bardzo fajny serial  właśnie dla osób na poziomie początkującym.  Każdy odcinek :

 • jest bardzo krótki, do 5 minut
 • serial można oglądać w darmowej aplikacji na telefonie
 • do każdego odcinka są ćwiczenia
 • odcinki są z napisami w języku niemieckim

„Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!” -to jeden z setek Waszych komentarzy.♥ Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę – szybciej i przyjemniej, niż Ci się wydaje.  ➭ Kliknij tutaj i rozhulaj Twój niemiecki! 

Poziom średniozaawansowany

Znowu z pomocą przychodzi Deutsche Welle. A w przypadku osób na poziomie B1 idealną propozycją serialową będzie „Jojo sucht Glück„.

Poziom zaawansowany +

Z takim poziomem języka można już szaleć Oto lista moich ulubionych seriali niemieckiej produkcji:

 • Mr Robot
 • Pastewka
 • Dark
 • Beat
 • Deutschland 83
 • Deutschland 86
 • Babylon Berlin
 • 4 Blocks

Powyższe seriale są jak wspomniałam produkcji niemieckiej. Na Amazon Prime Video jest również mnóstwo seriali innej produkcji, z niemiecką ścieżką dźwiękową oraz niemieckimi napisami.

Dlaczego seriale po niemiecku są skuteczną metodą nauki?

Przy nauce języka niemieckiego kluczowe są dwie sprawy. A mianowicie – sprecyzowanie celu i regularność. W przypadku nauki z serialami:

 • cel: poszerzanie słownictwa i rozumienie ze słuchu

Oglądając seriale po niemiecku osłuchujesz się z językiem, pracując tym samym nad wymową. Dodatkowo uczysz się prawdziwego,  a nie książkowego języka.

 • regularność

Nie ukrywajmy – jeśli naszym celem będzie poszerzanie słownictwa i doskonalenie rozumienia ze słuchu z na przykład wiadomościami – nie wiem jak u Was, ale ja wiem, że nie będę w stanie zmusić się do robienia tego regularnie. W przypadku seriali – nauka jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym, co przekłada się na regularność.

Jak się uczyć niemieckiego z serialami?

Potrzebna będzie ci kanapa i coś do pisania. Podczas kiedy oglądasz serial, wypisz sobie kilka słówek, których nie znasz. Po serialu czy następnego dnia sprawdź co oznaczają i najlepiej stwórz z każdym słówkiem fiszkę. Do nauki z fiszkami polecam ci aplikację Anki.

Postaraj się oglądać bez napisów, a jeśli czegoś nie rozumiesz przewiń do tyłu. Dopiero w chwilach desperacji włączaj napisy. 🙂

Miłego oglądania!


Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 komentarze do wpisu „Nauka niemieckiego z serialami”

 1. Witam Pani Aniu, wszystkie Pani rady i wskazówki są bardzo pomocne. Dziękuję i z niecierpliwością czekam na Pani E-maila.Pozdrawiam serdecznie.Zofia

  Odpowiedz

Dodaj komentarz