Sprawdź swój poziom niemieckiego

Chcesz nauczyć się języka niemieckiego, ale nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij od rozwiązania poniższego testu, który określi twój poziom według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego:

  • Nie musisz podawać żadnych danych osobowych ani adresu e-mail.
  • Bezpośrednio po zakończeniu testu otrzymasz jego wynik
  • Ten test jest całkowicie anonimowy i trwa 3 minuty

Poziomy zaawansowania według ESOKJ

Europejski System Opisu Kształcenia Językowego wyróżnia 6 poziomów zaawansowania. W tabelce poniżej znajdziesz skrócony opis każdego z nich, a ich szczegółowy opis jest dostępny na przykład tutaj.

PoziomOpis
A1Rozumiesz i potrafisz stosować podstawowe zwroty potoczne i wyrażenia dotyczące życia codziennego. Słownictwo na tym poziomie wynosi około 1000 słów.
A2Potrafisz porozumieć się w sytuacjach codziennych. Potrafisz porozumiewać się w prostych, rutynowych sytuacjach komunikacyjnych. Słownictwo na tym poziomie wynosi około 1500 słów.
B1Potrafisz wypowiadać się na wiele standardowych tematów i radzisz sobie w większości sytuacji komunikacyjnych. Słownictwo na tym poziomie wynosi 2000 – 2500 słów.
B2Potrafisz prowadzić w miarę spontaniczną i płynną rozmowę po niemiecku na wiele tematów, rozumiesz bardziej skomplikowane teksty. Słownictwo na tym poziomie wynosi około 3000 słów.
C1Rozumiesz trudne, dłuższe teksty, potrafisz wypowiadać się płynnie i spontanicznie. Potrafisz formułować jasne, dobrze zbudowane, szczegółowe wypowiedzi dotyczące złożonych problemów. Słownictwo na tym poziomie wynosi około 4000 słów.
C2Mówisz tak dobrze, jak (wykształcony) nativ speaker, a twoje słownictwo na tym poziomie wynosi około 5000 słów.


➔ Przejdź do ćwiczeń online!

Anna

Hallo aus Berlin! Jestem germanistką, która postanowiła zdjąć klątwę z języka niemieckiego. Efektem tego jest strona, na której właśnie jesteś. Znajdziesz tutaj lekkostrawną instrukcję obsługi języka niemieckiego , dzięki czemu zaczniesz rozumieć (i polubisz) język niemiecki.Poznaj mnie lepiej
Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...