Home » Kursy online

Kursy niemieckiego online & inne zasoby: opanuj niemiecki z domu!

Nie masz ochoty przedzierać się przez nieskończone możliwości, metody i sposoby nauki niemieckiego? Czy jeszcze inaczej – w ogóle za bardzo chce ci się uczyć  i chcesz możliwie szybko oraz bezboleśnie opanować język niemiecki?

Nie jesteś sam – jest to marzenie wielu z nas. Ci, którzy mieszkają w Niemczech i bezproblemowo komunikują się po niemiecku, jak na przykład ja (więcej o mnie przeczytasz tutaj) mają po prostu o wiele łatwiej.

Dzięki dobrej znajomości języka niemieckiego czujesz się pewnie, możesz bezstresowo rozmawiać z kimkolwiek chcesz i żyć bez ograniczeń – zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. No właśnie – dobra znajomość języka niemieckiego otwiera wspaniałe możliwości w życiu zawodowym. Lepsza i satysfakcjonująca praca, a co za tym  często idzie  – lepsze zarobki. Mówiąc w skrócie:

W skrócie: Lepszy niemiecki = lepsze życie

Mój niemiecki szlifowałam na wiele sposobów (np. z tradycyjnymi podręcznikami). Ale bądźmy szczerzy – tradycyjne metody są bardzo czasochłonne, a często po prostu nudne. A tradycyjne kursy? Tutaj z kolei trzeba głęboko sięgnąć do portfela i tracić mnóstwo czasu na dojazdy. Nie wspominając już, że godziny zajęć nie są elastyczne.

Ale ale… jest na to rozwiązanie! Dobre kursy niemieckiego online, świetne aplikacje, nowoczesne i efektywne fiszki, e-booki …- lista jest długa. W tym artykule zebrałam dla ciebie najlepsze zasoby do nauki niemieckiego, z którymi wygodnie z domu, szybko i efektywnie opanujesz język niemiecki.

Kurs niemieckiego online: zalety

  • uczysz się szybciej
  • uczysz się kiedy chcesz
  • uczysz się taniej, niż na tradycyjnym kursie/ korepetycjach
  • uczysz się wygodnie z domu
  • masz więcej czasu dla rodziny i siebie

Nauka języka niemieckiego wygodnie z domu z twojego smartfona lub laptopa.

Przetestowała wszystkie kursy niemieckiego online na platformie 17 Minute Languages i mogę ci je tylko szczerze polecić. Oczywiście nie są one bezpłatne. Weź jednak pod uwagę, że klasyczne kursy niemieckiego wiążą się z po stokroć większymi kosztami oraz o wiele większym nakładem czasowym. Myślę, że inwestycja w te kursy online po prostu się opłaca  – z wielu względów. Z kursami 17 Minute Languages uczysz się z przyjemnością, elastycznie, wygodnie z domu, a przede wszystkim:  otwierasz sobie wspaniałe możliwości w twoim życiu!

Ważne: wszystkie oferowane kursy w 17 Minute Language są w języku polskim. Dzięki temu możesz jeszcze prościej opanować język niemiecki.

Chcę nauczyć się niemieckiego  z kursem niemieckiego online

najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego
Moja opinia
5/5

Kursy online: 17 Minute Language

Z tymi kursami online możesz samodzielnie uczyć się z domu. Dzięki metodzie superlearning wystarczy 17 minut nauki dziennie. Innowacyjne i kompletne kursy języka niemieckiego online do samodzielnej nauki

✓ Wszystkie poziomy A1-C1 ✓ 24 h dostęp gratis  ✓ Niemiecki ogólny, biznesowy, specjalistyczny, dla dzieci ✓ W języku polskim

Cena: 29,95 EUR / 127,65 PLN * 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o  17 Minute Languages, tutaj możesz przeczytać o moich doświadczeniach z tymi kursami.

Oprócz kursów niemieckiego online, jest oczywiście wiele innych możliwości na efektywne podszlifowanie języka. Na przykład dobre aplikacje do nauki języka niemieckiego. Jedną z nich, która bardzo dobrze wypadła w moim wielkim teście dostępnych aplikacji na telefon, jest znana aplikacja Babbel.

Chcę nauczyć się niemieckiego z aplikacją na telefon

Aplikacja ma tę zaletę, że możesz uczyć się tak naprawdę wszędzie – w domu, w kolejce, w drodze czy ..w pracy ;). W ten sposób wykorzystujesz każdą wolną chwilę do nauki niemieckiego, a tym samym gwarantujesz sobie szybkie efekty. W połączeniu z kursem online jest to świetna metoda nauki niemieckiego.

Moja opinia
4.1/5

Aplikacja: Babbel

Babbel oferuje wiele kursów, dzięki którym poszerzasz słownictwo oraz uczysz się gramatyki. Przez trwanie kursu jesteś prowadzony za rękę, a ćwiczenia do danego tematu są różnorodne.

✓ A1-B1 ✓ Kursy w języku polskim ✓ Próbna lekcja za darmo

Cena: od 4,99 EUR/ 21,25 PLN */ mc

 

Rada: Połącz kilka źródeł nauki niemieckiego i nie korzystaj tylko z jednego kursu – efekty murowane! 

Chcę nauczyć się niemieckiego z video kursem

Chcesz szybko opanować język niemiecki? Zasada numer jeden: otaczaj się językiem niemieckim. W tym celu możesz wykorzystać np. filmy, które zostały specjalnie przygotowane dla uczących się niemieckiego. Nie ma tutaj miejsca na nudne zasady gramatyczne, a chodzi o prawdziwy język, z codziennego życia rodzimej niemieckiej rodziny.

Moja opinia
4.1/5

Videokurs: Twoja niemiecka rodzina

„Deine deutsche Gastfamilie” to bardzo praktyczny i autentyczny kurs w formie video, dzięki któremu nie tylko nauczysz się prawdziwego języka, ale również zrozumiesz niemiecką kulturę.

 ✓ 125 filmów ✓ Ćwiczenia ✓ Podcasty mp3

Cena: 81,51 EUR / 347,30 PLN *

Chcę szybko i bezboleśnie nauczyć się gramatyki niemieckiej

Mówiąc o gramatyce – niestety, ale jest ona podstawą każdego języka (chyba, że chcesz mówić „Kali jeść, Kali pić” ;)). Słuchaj – gramatyka niemieckie naprawdę nie jest aż tak trudna. Problemem jest nie niemiecka gramatyka, a ..sposób jej wyjaśnienia. Partykuły, zaimki dzierżawcze, zdanie podrzędnie złożone – że co proszę? Niestety, właśnie tak wyglądają wyjaśnienia zagadnień gramatycznych w większości książek. Inaczej wygląda sprawa w poniższej książce. Prosto, krótko, bez żargonu lingwistycznego, logicznie, z mnóstwem przykładów – tak właśnie autor wyjaśnia w tej książce WSZYSTKIE tematy z gramatyki niemieckiej.

Żebym ja miała taką książkę na studiach….mój absolutny faworyt!

Ważne: książka jest napisana w języku niemieckim, ale uwierz mi – dzięki bardzo prostemu językowi oraz przykładom, zrozumiesz wszystko, co istotne.

Moja opinia
4.4/5

Gramatyka niemiecka prostym językiem

Jan z EasyDeutsch wyjaśnia w tej książce wszystkie zagadnienia z gramatyki niemieckiej w wyjątkowo prosty, logiczny i przystępny sposób.

✓ E-book = Plik PDF do ściągnięcia od razu po zakupie  ✓  120 lekcji i 360 stron ✓ Bonus: Videolekcje

Cena: 17,00 EUR / 72,44 PLN * 

Chcę mieć wszystkie problematyczne zagadnienia z gramatyki  w jednym miejscu

Które czasowniki łączą się z Dativem, a które z Akkusativem? Które czasowniki są rozdzielnie, a a które nierozdzielnie złożone? Uff.. w języku niemieckim jest bardzo dużo  (40) „słynnych list”- a to z czasownikami nieregularnymi, a to z przyimkami łączącymi się z tym lub innym przypadkiem i tak dalej. Naprawdę warto je mieć wszystkie w jednym miejscu, co bardzo ułatwi naukę i oszczędzi twój czas. Gorąco polecam Ci tę książkę:

Moja opinia
4.1/5

Niemieckie listy gramatyczne: A1-C2

Wszystko w jednym miejscu – praktyczny zbiór najważniejszych list z zagadnieniami gramatyki niemieckiej z przykładami oraz pogrupowane według poziomu.

✓ E-book = Plik PDF do ściągnięcia od razu po zakupie ✓ 40+ kompletnych list, o które zawsze pytają uczniowie

Cena: 17,00 EUR / 72,44 PLN * 

Dativ? Akkusativ?!…te przeklęte niemieckie przypadki!

Przypadki niemieckie, zaraz obok rodzajników, to jeden z największych problemów uczących się języka niemieckiego.O ile słownictwo i wymowa przyjdą „same” z czasem, rodzajników oraz reguł rządzących przypadkami (jest ich tylko cztery) trzeba się po prostu nauczyć. Dzięki tej książce zrozumiesz przypadki niemieckie. Co ważne, nie wykujesz – tylko naprawdę zrozumiesz.

Dzięki temu w naturalny sposób przestaniesz mylić Dativ z Akkusativem oraz nauczysz się jak elegancko ominąć nielubiany Genitiv ;):

Moja opinia
5/5

Przypadki niemieckie? Kein Problem!

Nie wiesz kiedy użyć Dativu, Akkusativu czy Genitivu? Dzięki tej książce przestaniesz mylić przypadki, ponieważ je zrozumiesz.

✓ E-book = Plik PDF do ściągnięcia od razu po zakupie ✓ wiele ćwiczeń i ciekawych przykładów ✓ A1-B1

Cena:  17,00 EUR / 72,44 PLN *

Mieszkam w Niemczech i chcę płynnie komunikować się w codziennych sytuacjach

Kto mieszka w Niemczech, ma często problemy w zwykłych, codziennych sytuacjach, jak na przykład u lekarza, w sklepie czy restauracji. Najprostsze dialogi wiążą się wtedy z dużym stresem – wiem o czym mówię. Moje początki w Austrii (obecnie mieszkam w Berlinie) były naprawdę bardzo stresujące! Z tego powodu stworzyłam właśnie ten e-book – żeby pomóc takim osobom przeżyć z godnością zwykły dzień w kraju niemieckojęzycznym :).

Znajdziesz w nim najważniejsze, typowe sytuacje, w których czy prędzej czy później się znajdziesz oraz ponad 1000 gotowych do użycia polsko-niemieckich zdań.

Ważne: e-book ma specjalny, interaktywny design na telefon, dlatego możesz mieć go zawsze przy sobie i wykorzystać, kiedy nagle zapomnisz „jak to było po niemiecku..”.

Jeszcze ważniejsze:  każde zdanie ma wbudowaną wymowę, dzięki czemu jednym kliknięciem  możesz sprawdzić, jak się coś wymawia.

Moja opinia
4.8/5

"Dogadaj się po niemiecku - na co dzień"

Dzięki tej książce na telefon z wbudowaną wymową audio pokonasz barierę językową w codziennych sytuacjach. 

✓ wbudowana wymowa audio  ✓ ponad 1000 gotowych zdań z tłumaczeniem✓ interaktywny design na telefon ✓ E-book = do ściągnięcia od razu po zakupie

Cena: 29,99 EUR 

Chcę poszerzyć słownictwo i ..go nie zapomnieć!

Do efektywnej nauki słownictwa i w walce z zapominaniem idealnie nadają się gotowe zestawy fiszek niemieckich. Oczywiście możesz przygotować sobie fiszki również samemu, w formie tradycyjnej lub wykorzystując do tego celu różne aplikacje. Zestawy fiszek na wszystkich poziomach, wraz z wymową, w formie tradycyjnej oraz online, oferuje wydawnictwo Cztery Głowy.

Przetestowałam i mogę ci je tylko zarekomendować. Więcej o metodzie nauki z fiszkami, jak i recenzję zestawów z fiszki.pl znajdziesz tutaj.

Moja opinia
4.5/5

Niemieckie fiszki: od A1 do C1

Bardzo praktyczne, gotowe zestawy fiszek niemieckich na każdym poziomie zaawansowania

✓  A1-C1 ✓  W formie drukowanej i online ✓ MEMOBOX ✓ Testy

Cena: od 24,99 PLN 

Wspomniana aplikacja Babbel, czy kurs niemieckiego online z 17 Minute Language również świetnie nadają się do poszerzania słownictwa.

Chcę uczyć się niemieckiego online, ale z prawdziwym lektorem

W dzisiejszych czasach nie musisz mieszkać w centrum miasta lub w Niemczech, żeby mieć możliwość nauki z najlepszymi nauczycielami, a najlepiej – nativ speakerami. Masz Skype? W takim razie możesz wygodnie z domu uczyć się z lektorem z krwi i kości, na przykład ze szkoły języków obcych online Lingoda lub na platformie italki. Więcej o lekcjach przez Skype, jak i Lingoda znajdziesz tutaj.

Ważne: W Lingoda masz pewność, że uczysz się z wykwalifikowanym (!) lektorem, który jest rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego. Z kolei na italki znajdziesz zarówno wykwalifikowanych nauczycieli nativ speakerów, jak i tych, którzy znakomicie władają językiem niemieckim, ale mówią również po polsku (nie są rodzimymi użytkownikami języka niemieckiego). Wybór należy do ciebie 🙂

Moja opinia
5/5

Lingoda: nauka z lektorem przez Skype

Tutaj masz dostęp do mnóstwa wykwalifikowanych nauczycieli – tylko nativ speakerów (rodzimych użytkowników języka niemieckiego) ! Lekcje odbywają się z nauczycielem przez Skype. 

✓ Nauka  z lektorem 24h/ dobę ✓ Oszczędność ✓ Nauka z domu

Cena: od 9,00 EUR/ 38,33 PLN/ 60 min

italki logo
Moja opinia
5/5

italki: niemiecki przez Skype z lektorem

Na italki możesz uczyć się języka online z nauczycielem, poprzez Skype.

✓ Dostęp do ponad 10,000 nauczycieli  ✓ indywidualne lekcje ✓ w dowolnym czasie i miejscu

PS.  Ja również jestem doświadczonym lektorem języka niemieckiego (więcej o mnie). Skontaktuj się ze mną tutaj.

Znam teorię, chcę ćwiczyć. Tak! Duuużo ćwiczyć!

Ćwiczenia czynią mistrza – możesz mieć teorię w jednym palcu, ale jeśli nie ćwiczysz odpowiednio dużo – uwierz mi, w głowie nie pozostanie za wiele. Te ćwiczenia w formie e-booka, możesz od razu ściągnąć na swój komputer/ telefon i … ćwiczyć! Ćwiczenia są przy tym bardzo ciekawe i podzielone poziomami. Są dostępne dwie części (A1, A2 oraz B1, B2) – łącznie to ponad 500 stron wypełnionych po brzegi fajnymi ćwiczeniami:

Moja opinia
4.1/5

Ćwiczenia: A1+A2/ B1+B2

Poćwicz swoją gramatykę  na 250 stronach wypełnionych ciekawymi ćwiczeniami!

✓ 250 stron ✓ Z rozwiązaniami ✓ Bez nudy

Cena: 17,00 EUR / 72,44 PLN * 

Ach – ja również nie zapomniałam na moim portalu o ćwiczeniach. Znajdziesz je tutaj.

Szukam kursu niemieckiego online z uznawanym certyfikatem

Jest to możliwe z akademią kształcenia na odległość SGD. Profesjonalne, bardzo rozbudowane kursy, które niczym nie różnią się od tych tradycyjnych – poza tym, że uczysz się wygodnie z domu. Po takim kursie przystępujesz do egzaminu (w ofercie są również kursy przygotowujące do egzaminu B1) i jeżeli go zdasz, otrzymujesz uznawany państwowo certyfikat. Uwierz mi – Niemcy kochają certyfikaty. Tym samym masz zdecydowanie większe szanse na dobrą pracę w Niemczech. Jak się dostać na taki kurs niemieckiego online? Zamów katalog informacyjny (bezpłatnie) – tam znajdziesz wszystkie informacje, jak i dwie lekcje próbne gratis. Katalog przyjdzie do ciebie pocztą tradycyjną.

Ważne: kursy są państwowo dofinansowywane

Moja opinia
4.1/5

Kurs online z certyfikatem w SGD

SGD to renomowana, niemiecka uczelnia kształcenia na odległość. W ofercie znajdziesz kursy od A1-A2, jak również  przygotowujące do „Zertifikat Deutsch“/„telc Deutsch B1“. Zamów bezpłatny katalog i dowiedz się szczegółowych informacji + 2 lekcje próbne gratis

✓ Z dofinansowaniem do 100 % ✓ Uznawany państwowo certyfikat ✓ Testujesz za darmo przez 4 tygodnie ✓ A1-B2

Cena: 129 EUR/ 549,38 PLN/ mc 

Inne tematy związane z nauką niemieckiego

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...