Home » Blog » Najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego: oto zwycięzcy testu najważniejszych aplikacji!

Najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego: oto zwycięzcy testu najważniejszych aplikacji!

Aplikacji do nauki niemieckiego jest bardzo wiele. A która z nich jest najlepsza?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, bardzo dokładnie przetestowałam i porównałam ze sobą znane aplikacje do nauki niemieckiego, a wyniki testu znajdziesz w tym artykule. Myślę, że na tej podstawie, będzie ci łatwiej wybrać aplikację, która będzie spełniała twoje oczekiwania.

Najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego: zwycięscy testu

Z 7 przetestowanych aplikacji wybrałam 4, które wykorzystują różnorodne metody i techniki nauki języków obcych oraz rozwijają wiele kompetencji językowych jednocześnie. Każda z nich potrafi coś innego, ma inne zalety (jak i wady!) i jest odpowiednia na różnych poziomach zaawansowania. Oto według mnie najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego, a klikając w nazwę przejdziesz do szczegółowego testu i recenzji. Wszystkie z nich możesz przetestować za darmo:

 • Linguatv: Aplikacja inna niż wszystkie i wyjątkowo dopracowana zarówno pod względem technicznym, jak i merytorycznym. Tutaj uczysz się z krótkimi, autentycznymi i profesjonalnymi filmami. Apka jest odpowiednia na każdym poziomie zaawansowania, a po skończeniu kursu dostaniesz uznawany certyfikat. Przetestuj tutaj za darmo
 • Babbel: Dzięki aplikacji Babbel nauczysz się gramatyki oraz poszerzysz słownictwo. Babbel jest odpowiedni dla osób na poziomie A1-B1, ewentualnie B2. Będziesz zachwycony łatwością obsługi aplikacji, piękną szatą graficzną oraz dobrą strukturą kursu. Nie jest to zbyt wymagająca aplikacja do nauki niemieckiego, a raczej nastawiona na naukę przypominającą grę. Przetestuj tutaj za darmo
 • 17 Minute Languages: Kurs online odpowiedni na każdym poziomie zaawansowania, jak również dla osób szukających kursów branżowych/ specjalistycznych. Szukasz kursu online, który pomoże rozwinąć ci wiele kompetencji językowych jednocześnie (czytanie, pisanie, słuchanie, poszerzanie słownictwa)? Chcesz uczyć się według planu, z kursem, który krok po kroku poprowadzi cię za rękę? W takim razie 17 Minute Languages to coś dla ciebie. Przetestuj tutaj za darmo
 • LingQ: LingQ to świetna aplikacja do nauki niemieckiego dla osób zaawansowanych, które chcą „zanurzyć się” w języku, ale jednocześnie uczyć się „po swojemu”. To ty decydujesz, na jakich tekstach będziesz pracował – efektywność rośnie, ponieważ naprawdę interesujesz się tematem. Twoim priorytetem jest osłuchanie się z językiem, lepsze rozumienie tekstu pisanego, poszerzenie słownictwa. Przetestuj tutaj za darmo

LingQ: najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego dla średnio- i zaawansowanych

Lingq opinie

Co to jest LingQ i co potrafi?

LingQ to aplikacja stworzona przez znanego poliglotę Steve Kaufmann, z którą można uczyć się 15 języków obcych, w tym języka niemieckiego. Aplikacja jest w języku angielskim. Tłumaczenia we wbudowanym słowniku można już ustawić w języku polskim. LingQ to aplikacja, dzięki której podszkolisz pisanie, będziesz bez problemu czytać, poprawisz rozumienie ze słuchu oraz poszerzysz słownictwo.

Jak to działa?

Będziesz bardzo dużo czytać i słuchać . Aplikacja bazuje na tekstach, które możesz jednocześnie odsłuchiwać oraz zaznaczać słowa, których nie znasz w tekście. Nowe słowo jest od razu tłumaczone i trafia następnie do powtórek. Powtórki są różnorodne – test wielokrotnego wyboru, dyktanda, fiszki. Na początku rozwiązujesz test poziomujący.

Wybierasz dziedziny, które cię interesują i na tej podstawie aplikacja dobiera ci teksty, z którymi będziesz pracować. W aplikacji są również dostępne kursy składające się z lekcji, które są ze sobą logicznie powiązane. Zasada jest jednak taka sama – autentyczne teksty, słuchanie, zaznaczanie nowych słówek, powtarzanie. Możesz również jednym kliknięciem załadować swoje własne materiały i na nich się uczyć.

Dla kogo?

Dla osób od poziomu B2 wzwyż, które chcą uczyć się na materiałach, które same wybierają.

Cena: darmowa lub w wersji Premium 8,22 EUR/ miesiąc

Plusy LingQ

 • uczysz się na materiałach, które naprawdę cię interesują, ponieważ sam je wybierasz
 • masz dostęp do bogatej oferty biblioteki LingQ (m.in. teksty z TED, Deutsche Welle, znane książki i gazety). Dodatkowo możesz załadować własne materiały i na nich się uczyć
 • bardzo prosty system nauki słówek – podczas czytania/słuchania musisz tylko zaznaczyć nowe słowo – tłumaczenie pojawia się automatycznie i samo przechodzi do „powtórek”
 • dobra cena w stosunku do oferty
 • wbudowany test poziomujący
 • aplikację możesz przetestować za darmo

Minusy LingQ

 • obsługa aplikacji moim zdaniem nie należy do najprostszych
 • tłumaczenia słówek nie są w 100 % dokładne, ponieważ są automatyczne
 • aplikacja nie nadaje się raczej dla osób początkujących, ze względu na brak usystematyzowanego kursu
 • Materiały trzeba sobie dobierać samemu. Jeżeli jednak nie jest to dla ciebie przeszkodą lub jesteś już na poziomie B1 wzwyż, koniecznie zajrzyj do tej apki

LingQ: moja opinia

Polecam LingQ wszystkim osób od B1 wzwyż, które chcą „zanurzyć się” w języku, ale jednocześnie uczyć się „po swojemu”. To ty decydujesz, na jakich tekstach będziesz pracował – efektywność rośnie, ponieważ naprawdę interesujesz się tematem. Twoim priorytetem jest osłuchanie się z językiem, lepsze rozumienie tekstu pisanego, poszerzenie słownictwa. Odnajdujesz się w tym opisie? W takim razie nie czekaj i przetestuj aplikację:

 

17 Minute Language: kompleksowy kurs online na każdym poziomie zaawansowania

17 minute language opinie

Co to jest 17 Minute Language i co potrafi?

17 Minute Language to nie jest tak naprawdę aplikacja do nauki niemieckiego, a platforma e-learningowa, a z wszystkich dostępnych funkcji można z powodzeniem korzystać zarówno na smartfonie, jak i laptopie czy tablecie. Nauka w 17 Minute Language bazuje na technice „superlearning„.

Dzięki m.in. inteligentnym powtórkom bazujących na algorytmie bazującym na tym, jak funkcjonuje pamięć długotrwała oraz wbudowanej muzyce o określonych częstotliwościach wpływającej na koncentrację , uczysz się o 32 % szybciej. Dzięki temu optymalny czas nauki z 17 Minute Language wynosi mniej więcej 17 minut.

Jak to działa?

Każda 17 minutowa lekcja to czas na poszerzanie słownictwa, czytanie tekstów oraz ich odsłuchiwania. Słownictwo poszerzasz zgodnie z algorytmem – nie musisz zastanawiać się, kiedy masz kolejny raz dane słowo powtórzyć. System zrobi to za ciebie, a nowe słowo pojawi się do powtórki w dokładnie określonych odstępach czasu.

W ten sposób trafia ono w efekcie końcowym do pamięci długotrwałej. Następnie czas na pracę z tekstem – masz 40 lekcji na danym poziomie na bardzo praktyczne, życiowe tematy. Lekcje są ze sobą logicznie połączone. Czytasz tekst, a następnie go odsłuchujesz w całości, lub zdaniami. Następnie rozwiązujesz zadania do tekstu, które są bardzo różnorodne – m.in. dyktanda, trening budowy zdania, luki, fiszki do wydrukowania

Dla kogo?

Dla osób na każdym poziomie zaawansowania. Kursy są w języku polskim, a oferta kursów obejmuje kursy ogólne, jak i ze słownictwem specjalistycznym i branżowym, niemiecki biznesowy, niemiecki dla dzieci, wyjeżdzających do Niemiec i wiele innych.

Cena: 19, 00 EUR, dostęp do kursu masz przez 10 lat

Plusy 17 Minute Language

 • kursy są tak ułożone, że twoim jedynym zadaniem jest znalezienie 17 minut w ciągu dnia, żeby się pouczyć. Jesteś prowadzony „za rękę”
 • uczysz się kompleksowo: czytasz teksty w formie dialogów, odsłuchując teksty poprawiasz rozumienie ze słuchu i zaczynasz wyczuwać język, ćwiczysz pisanie podczas dyktand, poszerzasz słownictwo i co ważne:
 • efektywnie powtarzasz nowy materiał, dzięki metodzie superlearning (powtórki SRS, zintegrowana muzyka poprawiająca koncentrację)
 • kurs możesz przetestować za darmo, podając jedynie swój email
 • zintegrowany test poziomujący
 • niska cena
 • 100 % zwrot kosztów do 31 dni od zakupu w razie niezadowolenia z kursu
 • prosta obsługa

Minusy 17 Minute Language

 • brak ćwiczeń gramatycznych. W cenie kursu jest natomiast bardzo przystępny e-book z przejrzyście i prosto wyjaśnionymi najważniejszymi zagadnieniami gramatycznymi
 • strona z kursem nie wygląda zbyt pięknie pod względem wizualnym

Moja opinia o 17 Minute Language

Szukasz kursu online, który pomoże rozwinąć ci wiele kompetencji językowych jednocześnie (czytanie, pisanie, słuchanie, poszerzanie słownictwa)? Chcesz uczyć się według planu, wygodnie z domu, ale z kursem, który krok po kroku poprowadzi cię za rękę? Jeśli są to twoje oczekiwania, w takim razie przetestuj 17 Minute Language i sprawdź jak wygląda kurs w praktyce:

Babbel: dodatkowe źródło nauki z elementami gry na poziomie A1-B1

babbel opinie

Co to jest Babbel i co potrafi?

Babbel to najpopularniejsza aplikacja na świecie, która powsała w 2007 roku. Babbel kładzie szczególny nacisk na funkcjonalność pod względem technicznym, dopracowane ćwiczenia, dokładne tłumaczenia oraz piękną szatę graficzną.

Jak to działa?

Kursy jezyka niemieckiego w Babbel są w języku polskim, co ułatwia naukę na poziomie początkującym. W ofercie jest wiele kursów, dzięki którym przede wszystkim poszerzasz słownictwo oraz uczysz się gramatyki. Przez trwanie kursu jesteś prowadzony za rękę, a ćwiczenia do danego tematu są różnorodne.

Nauka przypomina bardziej zabawę, przez co z jednej strony jest świetną metodą uzupełniającą twoje główne źródło nauki. Z drugiej strony, ucząc się tylko z Babbel, nie opanujesz języka. Brak jest dłuższych tekstów, zarówno do czytania, jak i słuchania.

Dla kogo?

Dla osób na poziomie od A1 do B1/ewentualnie B2, które chcą podszkolić gramatykę, słownictwo i chcą, żeby nauka przypominała zabawę/grę.

Cena: między 4,99 EUR (12 miesięczny abonament), a 9,99 EUR (miesięczny abonament)

Plusy Babbel

 • aplikacja jest bardzo intuicyjna w obsłudze, działa idealnie pod kątem technicznym
 • uczysz się gramatyki oraz nowego słownictwa wraz z prawidłową wymową
 • logiczna struktura kursu i ćwiczeń
 • kursy są w języku polskim
 • nauka przypomina grę, przez co łatwiej jest ci się zmotywować
 • dobry stosunek ceny do usługi
 • możesz wypróbować jedną lekcję za darmo

Minusy Babbel

 • ćwiczenia, pomimo różnorodności, są za mało wymagające
 • brak dłuższych tekstów do czytania/ słuchania

Moja opinia o Babbel

Dzięki aplikacji Babbel nauczysz się gramatyki oraz poszerzysz słownictwo. Babbel jest odpowiedni dla osób na poziomie A1-B1, ewentualnie B2. Będziesz zachwycony łatwością obsługi aplikacji, piękną szatą graficzną oraz dobrą strukturą kursu. Nie jest to zbyt wymagająca aplikacja, a raczej nastawiona na naukę przypominającą grę. Jest świetnym uzupełnieniem innych metod nauki niemieckiego

 

Linguatv: wielokrotnie nagrodzone videokursy językowe w aplikacji z uznawanymi certyfikatami

linquatv aplikacja

Co to jest Linguatv i jak działa?

Linguatv to wielokrotnie nagrodzone i dotowane przez niemieckie Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych kursy językowe online, które w pełni koncentrują na nauce języka z wykorzystaniem materiałów video. Nie są to przypadkowe filmy na przykład z Youtube, tylko profesjonalne produkcje dopracowane pod każdym względem – zarówno merytorycznym, jak i wizualnym. Język aplikacji, jak i napisów w filmach można ustawić na język polski.

Jak to działa?

Każda lekcja to jedno video z napisami (można przełączać między polskimi, a niemieckimi). Filmy to przede wszystkim autentyczne dialogi, które są krótkie, a jednocześnie bardzo bogate w praktyczne słownictwo. Następnie do każdej lekcji są ćwiczenia do filmu . Ćwiczenia są różnorodne, poziom trudności jest odpowiedni. Ćwiczysz pisanie, rozumienie ze słuchu, poszerzasz słownictwo oraz wymowę. Aplikacja prosi cię o powtórzenie na głos danych sekwencji, a następnie ocenia twoją wymowę, w skali od 1-3.

Dla kogo?

W aplikacji dostępne są kursy na wszystkich poziomach (A1-C1). Znajdziesz tam również kursy branżowe (hotelarstwo, niemiecki medyczny), kursy z gramatyki, niemiecki biznesowy i wiele innych.

Cena: 19,90 EUR (12 miesięczny abonament, 8 kursów), 24,90 EUR (6 mięsięczny abonament, 4 kursy), 29,90 (3 miesięczny abonament, 2 kursy). Każdy kurs składa się z 6-35 lekcji o zróżniowanej intensywności.

Plusy Linguatv

 • zamiast podręcznika: autentyczne, a zarazem profesjonalne filmy bazujące na codziennych dialogach, nagrane przez nativ speakerów , dopasowane do poziomu ucznia
 • Jest to jedyna aplikacja (mi znana), w której ćwiczysz wszystkie kompetencje: pisanie, czytanie, słuchanie, poszerzasz słownictwo oraz poprawiasz wymowę
 • można uczyć się offline, po uprzednim ściągnięciu lekcji
 • obsługa jest dziecinnie prosta, a szata graficzna sprawia, że nauka jest nie tylko przyjemna, ale dokładnie wiesz, czego i kiedy będziesz się uczył, jaki jest kolejny krok i czego już się nauczyłeś – to motywuje
 • aplikacja działa w 100 % bez zarzutu pod względem technicznym
 • polecenia do ćwiczeń , język aplikacji oraz napisy do filmów można ustawić w języku polskim
 • wyjątkowo przejrzysta struktura kursu
 • ćwiczenia są krótkie, nie za trudne i nie za łatwe, często z elementem gry
 • aplikację można przetestować za darmo przez 7 dni, podając jedynie swój adres e-mail
 • Linguatv jako jedyna z niewielu aplikacji oferuje oficjalnie uznawane certyfikaty po ukończeniu kursu

Uznawany certyfikat po kursie

Linguatv jako jedyna z niewielu aplikacji oferuje oficjalnie uznawane certyfikaty po ukończeniu kursu

Minusy

 • Cena Linguatv jest z górnej półki

Linguatv moja opinia

Linguatv została nie bez powodu wielokrotnie wyróżniona i nagrodzona – pomysł jest nie tylko innowacyjny, ale jednocześnie w 100 % satysfakcjonująco funkcjonujący w praktyce i dopracowany pod każdym względem – merytorycznym, technicznym i wizualnym. Linguatv to moim zdaniem skromnym zdaniem najlepsza aplikacją, z jaką kiedykolwiek miałam do czynienia.

Uważam, że cena w stosunku do tego, co się w zamian dostaje, jest w pełni uzasadniona. Jest to kompleksowy kurs, podany w bardzo ciekawy, przyjazny i efektywny sposób, który kosztuje w miesiącu tyle, co cena jednych zajęć indywidualnych. Jak wspomniałam, aplikację można testować za darmo przez 7 dni (podając tyko e-mail) :

 • Rada: zapisz się na stronie klikając powyższe pole. Następnie ściągnij aplikację na telefon i następnie zaloguj się swoimi danymi, wybrany kurs będzie czekał w apce

Verstehen Sie Deutsch – idiomy i zwroty dla zaawansowanych w formie quizu

aplikacja do nauki niemieckiego dla zaawansowanych

Co to jest Verstehen Sie Deutsch?

Verstehen Sie Deutsch? to aplikacja, która sprawdzi twoją znajomość zwrotów i idiomów niemieckich w formie quizu. Aplikacja została wydana przez Allumini Deutschland, przy współpracy takich instytucji jak Alexander von Humboldt-Stiftung (Bonn), Deutscher Akademischer Austauschdienst e. V. (DAAD, Bonn), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ,) GmbH, Goethe-Institut e. V. (München).

Dla kogo?

Znasz Quiz Duell? Verstehen Sie Deutsch? to taki Quiz Duell dla osób na poziomie B2/C1, które chcą wzbogacić swoje słownictwo.

Cena: aplikacja jest darmowa

Jak to działa?

Jedna runda zawiera pięć przysłów/ zwrotów/ idiomów/ trudniejszych słów. Pęknąć z zazdrości, robić kogoś w konia, nocny marek – nauki właśnie takich frazeologizmów możemy się tutaj spodziewać.Twoim zadaniem jest w jak najkrótszym czasie odgadnąć prawidłową odpowiedź. Następnie aplikacja pokazuje ci prawidłową odpowiedź, co ważne : wraz z przykładem użycia danego wyrażenia. Klikając na serduszko możesz zapisać takie wyrażenie i później powtórzyć.

Moja opinia o Verstehen Sie Deutsch?

Świetna, darmowa aplikacja do poszerzania słownictwa dla osób zaawansowanych. Słownictwo z tej apki jest rzeczywiście używane przez Niemców. Jest to istotne, ponieważ  często niestety materiały do nauki słownictwa są mocno odrealnione i nie pokrywają się z tym, jak się naprawdę mówi.

 

Memrise: dobra aplikacja do poszerzania słownictwa

memrise aplikacja

Co to jest Memrise?

Memrise to aplikacja to nauki słownictwa, bazująca na memach – czyli wizualnej prezentacji danego słowa. Dzięki tej mnemotechnice zapamiętuje się efektywniej, ponieważ nasz mózg potrafi skojarzyć dane słowo z obrazem.

Jak działa Memrise?

Memrise to zestawy fiszek. Zestawy są stworzone częściowo przez redakcję, a częściowo przez użytkowników. Słownictwo jest nie tylko z obrazem i dźwiękiem, ale często przedstawione w formie krótkich filmików, co urozmaica naukę i wpływa jednocześnie na jej efektywność. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość tworzenia własnych kursów.

Cena: bezpłatnie lub w wersji Premium 4,99 EUR/miesięcznie

Plusy Memrise

 • bardzo wiele dostępnych zestawów fiszek wraz z obrazem, dźwiękiem, a czasem video
 • możliwość tworzenia własnych kursów
 • różnorodne ćwiczenia wraz z audio

Minusy Memrise

 • zestawy fiszek, zwłaszcza tworzone przez użytkowników, pozostawiają niekiedy wiele do życzenia
 • brak usystematyzowanych kursów, według określonej struktury. co wymaga sporej własnej inicjatywy od użytkownika

Memrise moja opinia

Memrise jest dobrą aplikacją do poszerzania słownictwa. Dzięki mnemotechnikom nowe słówka przyswajasz efektywniej. Znajdziesz tutaj wiele różnorodnych kursów oraz ćwiczeń. Kursy są jednak bardzo zróżnicowane, pod względem zawartości, struktury, jak i jakości. Wprowadza to chaos i wymaga sporej własnej inicjatywy od użytkownika. Podsumowując, Memrise jest dość dobrą aplikacją, są jednak lepsze.

 

Duolingo : zabawa z niemieckim na dobry początek

opinia o aplikacji duolingo

Co to jest Duolingo (niemiecki) ?

Duolingo to jedna z najbardziej znanych aplikacji do nauki języków na świecie, a do tego zupełnie bezpłatna. Cechą charakterystyczną aplikacji jest fakt, że kursy są całkowicie tworzone przez użytkowników. Skorzystać z nauki niemieckiego na Duolingo mogą skorzystać osoby, które mówią już po angielsku, ponieważ polecenia i wyjaśnienia są właśnie po angielsku.

Dla kogo?

Aplikacja jest dobra dla osób początkujących, chcących w wolnej chwili zrobić coś ze swoim niemieckim.

Cena: aplikacja jest bezpłatna

Plusy

 • aplikacja jest bezpłatna
 • nauka ma charakter zabawy
 • możesz współtworzyć kursy
 • prosta obsługa
 • możliwość korzystania z własnych fiszek, lub fiszek innych użytkowników
 • brak jakiejkolwiek systematyki w nauce
 • stopień trudności jest zbyt niski, żeby nauka przynosiła wymierne efekty
 • ćwiczenia są często pozbawione sensu, są monotonne
 • kursy są tworzone przez użytkowników – może to wyjaśnia niektóre mankamenty aplikacji

Moja opinia o Duolingo

Aplikacja ze względu na swój rozrywkowy charakter, jest darmowa i można w niej rozwinąć sobie słownictwo do poziomu A2. Duolingo jest zatem całkiem dobre dla zabicia czasu w sposób, który nie jest całkowicie pozbawiony sensu. Natomiast nie za bardzo spełnia się w roli poważnej opcji do efektywnej nauki niemieckiego.

 

Podsumowanie: Która aplikacja do nauki niemieckiego jest najlepsza (dla ciebie)?

Zanim odpowiem na pytanie, chcę żebyś zdał sobie sprawę z jednego, kluczowego faktu: z żadną aplikacją nie nauczysz się w pełni języka. Żeby to zrobić, musisz otoczyć się językiem i „zanurzyć się” w nim . Jak to zrobić? Możliwości jest wiele – możesz słuchać radia/podcastów/audiobooków po niemiecku, czytać niemieckie gazety/książki, oglądać filmy czy seriale po niemiecku. rozmawiać z nativ speakerami przez Skype na italki lub Lingoda.

Wracając jednak do pytania: najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego to ta, która jest zgodna z twoimi oczekiwaniami oraz ze sposobem , w jaki najefektywniej się uczysz .

Mówiąc inaczej, jakie treści najłatwiej zapamiętujesz (audio, video, tekst pisany, obrazy, rozmowy itp.). Nie musisz ograniczać się do jednej aplikacji.

Drugim kryterium najlepszej aplikacji do nauki niemieckiego – korzystanie z aplikacji ma być dla Ciebie czymś miłym, tylko w ten sposób jest szansa, że będziesz z takiej aplikacji regularnie korzystać.

Rada

Żeby się przekonać, która aplikacja do ciebie „przemawia” w praktyce, radzę ci po prostu przetestować kilka z wymienionych w tym teście. Żadna opinia nie da ci tak pełnego obrazu jak przekonanie się „na własnej skórze/klawiaturze” 🙂

Osobom na poziomie zupełnie początkującym poleciłabym na przykład kurs gramatyki z Babbel, uzupełniony o kurs video z Linguatv, a do tego trener słownictwa oraz czytanie tekstów z 17 Minute Language.

Na poziomie średniozaawansowanym można na przykład połączyć poszerzania słownictwa z 17 Minute Language , z kursem video w Linguatv. Osoby zaawansowane mogą uczyć się tylko z Linguatv i z „życia”: gazety, radio, filmy, seriale, podcasty. Na wszystkich poziomach należy również ćwiczyć mówienie, do czego nadaje się italki oraz Lingoda.

Tak, to by było na tyle :). Jeżeli masz jakieś pytania co do danej aplikacji pisz śmiało w komentarzach. Również jeżeli zastanawiasz się nad inną aplikacją, której nie ma w tym teście – jest duże prawdopodobieństwo, że będę w stanie ci pomóc, ponieważ przetestowałam ich całe mnóstwo. 🙂

A może jakieś aplikacji tutaj brakuje? Daj znać koniecznie w komentarzu!

Jak podobał ci się ten artykuł? Zostaw swoją ocenę klikając na gwiazdki poniżej (5 gwiazdek to maksymalna ocena).


Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...

8 komentarzy do wpisu „Najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego: oto zwycięzcy testu najważniejszych aplikacji!”

 1. Witam,
  dużo jeżdżę samochodem i chętnie korzystam wtedy z opcji słuchania tekstów w telefonie.
  Czy 17 Minutes Language nadaje się do odsłuchiwania w samochodzie bez zbędnego klikania?

  Odpowiedz
 2. Witam, ja korzystam z Babbel już od roku i jestem bardzo zadowolona. Jak pani pisze, njest to dobre uzupełnienie nauki. Od kilku dni tesyje teraz 17 Minute Language. Ta muzyka w tle jest genialna, przyjemniej się siedzi na niemieckim. Pozdrawiam, Kasia

  Odpowiedz
 3. Dzień dobry.
  Mysle o wyjeździe z synem do Niemiec. Pomyślałam o aplikacji z która mógłby się zacząć uczyć tego języka. Czy mogłaby Pani jakaś polecić?
  Syn ma 8 lat.
  Z góry dziekuje😀

  Odpowiedz
  • Witam serdecznie, myślę że z wymienionych aplikacji najlepszy będzie Babbel, ponieważ ma piękną oprawę graficzną, a wszystkie kursy są jakby w formie wciągającej gry, krótkie zadania. Aplikacja jest jednak przede wszystkim skierowana do dorosłych. Jeżeli chodzi o naukę samego słownictwa, to 17 Minute Language ma w ofercie kurs specjalnie przygotowany dla dzieci. krótkie zadania, dużo w formie gry, a chyba dla dzieci jest to ważny. Pozdrawiam, Ania

   Odpowiedz
 4. Witam, mieszkam w Niemczech, zdałam B1. Nadal mam problem z gramatyka, zwłaszcza z Vier Fälle. Podczas rozmowy nie potrafie okreslic przypadku. Jaką aplikację poleca Pani do nauki tego konkretnego problemu?
  Pozdrawiam, Jolanta

  Odpowiedz
  • Pani Jolanto, nie znam niestety takiej aplikacji koncentrującej się na przypadkach. Proszę dużo czytać i słuchać, rozwiązywać dużo ćwiczeń na ten konkretny problem. W dziale gramatyka znajdzie Pani sporo na temat 4 przypadków 🙂 PS. To normalne, że podczas rozmowy nczłowiek zastanawia się nad przypadkiem czy rodzajnikiem – to przyjdzie z czasem – jeśli go aktywnie wykorzystamy 🙂 Pozdrawiam, Ania

   Odpowiedz

Dodaj komentarz