3 dobre i darmowe aplikacje do nauki niemieckiego – chwytaj smartfona!

W tym artykule znajdziesz  3, według mnie najlepsze aplikacje do nauki niemieckiego. Pierwsza z aplikacji na mojej liście może służyć jako główne źródło nauki na wszystkich poziomach, natomiast 2 pozostałe są ciekawym i godnym uwagi uzupełnieniem.

Deutsch Lernen DW  – wszystkie poziomy

Aplikacja do nauka niemieckiego Deutsch Lernen (Deutsche Welle) , jak i strona www do nauki niemieckiego Deutsche Welle (DW), to mój zdecydowany faworyt do nauki niemieckiego na telefonie.

Dlaczego?

  • Deutsche Welle to niemiecka stacja telewizyjna = porządna firma. Mają fundusze na tworzenie różnych projektów, takich jak właśnie  aplikacja – apka jest przez to na bardzo wysokim poziomie i kompletnie za darmo.
  • Możemy ćwiczyć wszystkie umiejętności w jednym miejscu potrzebne do opanowania języka – słuchanie, pisanie, gramatyka, czytanie. Poza mówieniem, ale tę umiejętność możecie ćwiczyć tutaj.
  • Zintegrowany Vokabeltrainer w formie fiszek (o fiszkach przeczytacie więcej tutaj, jest to wegług mnie najlepsza metoda nauki nowych słów, jak i konstrukcji gramatycznych)

Verstehen Sie Deutsch? – B2/C1

Verstehen Sie Deutsch? to bardzo fajna aplikacja do nauki niemieckiego w formie quizu dla osób zaawansowanych.

  • Jedna runda zawiera pięć przysłów lub trudniejszych słów , co ważne : wraz z przykładem!
  • Pęknąć z zazdrości, robić kogoś w konia, nocny marek – nauki właśnie takich frazeologizmów możemy się tutaj spodziewać.
  • Miejcie na uwadze, że takie wyrażenia czy słownictwo jest mocno uzależnione od sytuacji- po polsku też nie powiemy podczas na przykład rozmowy kwalifikacyjnej, że jesteśmy rannym ptaszkiem.

Słownictwo z tej apki jest używane przez Niemców, ale z taką samą częstotliwością z jaką w polskim używamy: jeść jak ptaszek, drzeć się jak stare prześcieradło, trzymać nerwy na wodzy – wiecie o co chodzi .

Często niestety materiały do nauki słownictwa są mocno odrealnione i nie pokrywają się z tym, jak się naprawdę mówi i dlatego o tym wspominam.  Fakt, że jakieś słowo czy wyrażenie jest w słowniku, nie oznacza, że używając go, będziemy brzmieć naturalnie. Myślę, że warto to po prostu wiedzieć, ale rady na to nie ma – przyjdzie z czasem, ale nie samo – trzeba jak najwięcej czytać, słuchać i rozmawiać z native speakerami i podsłuchiwać, jakiego języka używają.

Duolingo – uzupełnienie dla początkujących/średniozaawansowanych

Aplikacja do nauki niemieckiego Duolingo jest również ciekawym uzupełnieniem nauki wielu języków obcych.

  • Skorzystać z nauki niemieckiego na Duolingo mogą skorzystać osoby, które mówią już po angielsku, ponieważ polecenia i wyjaśnienia są właśnie po angielsku.
  • Aplikacja do nauki niemieckiego Duolingo jest według mnie interesującym dodatkiem do nauki niemieckiego z innych źródeł.
  • Nie znajdziemy tutaj teorii i nie nauczymy się mówić – jest to metoda uzupełniająca, idealna również dla osób zaczynających od 0.
Ja na przykład zaczęłam teraz naukę języka włoskiego z Duolingo. Zadania są proste, a my uczymy się poprzez dedukcję, domysły – jednym słowem: trochę myślimy, co jest na pewno na plus, ponieważ nie ma nic gorszego niż bezmyślne wpisywanie. Mózg wyłącza się wtedy – jak zatem ma przyswoić nowy język?

Anna

Anna

Kto tworzy tę stronę?Ania – zna tajniki nauczania języków obcych oraz Fabian – Niemiec i geniusz – nie ucząc się nigdy niemieckiego – ogarnia der, die, das.
Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz