Home » Blog » 1000 slow niemiecki

Czy dzięki znajomości 1000 słów zaczniesz rozumieć niemiecki? Moja opinia oraz test niemiecki.1000-slow.pl

„1000 słów niemiecki” to metoda, która zakłada, że dzięki poznaniu 1000 najważniejszych słów w niemieckiem jesteś w stanie zrozumieć 80 % treści w krótkim czasie (+/-kilka tygodni). Brzmi dobrze, a jak jest naprawdę? Lepiej uczyć się na platformie e-learningowej niemiecki.1000-slow.pl czy lepiej ściągnąć po prostu za darmo listę 1000 słów? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

 

Co da Ci metoda 1000 słów?

 • W ciągu kilku tygodni opanujesz najważniejsze słownictwo, czyli słowa, które najczęściej są używane w języku niemieckim. W zależności od Twojego zaangażowania, potrzebny czas do osiągnięcia tego celu to około 4-6 tygodni. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli nie znasz zasad gramatycznych i nigdy nie miałeś kontaktu z językiem, będziesz w stanie zrozumieć o czym jest mowa.
 • Ponadto, mając w głowie 1000 najważniejszych słów niemieckich będziesz w stanie w bardzo prosty i niegramatyczny sposób „dogadać się” i wyrazić swoje myśli.

Jak uczyć się 1000 słów, tak aby osiągnąć zamierzone efekty?

Są dwa sposoby – drukujesz darmową listę 1000 słów (znajdziesz ją bez problemu online) lub uczysz się na specjalnej platformie e-learningowej niemiecki.1000-slow.pl. Ja osobiście polecam ci drugą metodę, ponieważ ucząc się na platformie uczysz się w sposób usystematyzowany i zgodny z procesem zapamiętywania:

Uczysz się według planu, wraz z wymową

1000 najczęściej używanych słów niemieckich są podzielone na łatwo przyswajalne porcje – jedna lekcja to 20 nowych słówek:

 • do każdego słówka jest wymowa.
 • klikasz jedną z dwóch możliwości „znam to słowo”/ „nie znam”
 • W dalszym toku lekcji pojawiają Ci się tylko te słowa, których nie znasz

Dodatkowo, jeżeli zauważysz, że nie możesz jakiegoś słowa zapamiętać, możesz dodać je do listy „trudne słowa” i mieć takie słówka pod ręką (możesz je również wydrukować). Jak widzisz struktura lekcji jest bardzo prosta, a jednocześnie nastawiona na maksymalne efekty – nie marnujesz czasu ucząc się słowa, które już umiesz.

1000 slów niemiecki opinia

Dzięki inteligentnym powtórkom, zapamiętujesz szybciej i na trwałe 

Następnie system sprawdza, czy oby na pewno umiesz 20 słówek, czyli jedną lekcję – przed Tobą sprawdzian. Musisz wybrać poprawne znaczenie danego słowa, klikając na jedną z czterech możliwości. Schemat jest taki sam, jak w przypadku lekcji – pojawiają Ci się tylko te słowa, które źle zaznaczyłeś. Po

1000 slow niemieckich pdf

System regularnie sprawdza twoją wiedzę

Po opanowaniu 100 słów czas na większy i bardziej rozbudowany test:

 • System przepytuje Cię ze 30 losowo wybranych słówek
 • Po opanowaniu 1000 słów z kolei czekają Cię większe testy

Schemat działania już znasz – system będzie Cię przepytywał kolejno tylko z tych słów, których znaczenia jeszcze nie znasz. Jest jednak jedna różnica – masz do wyboru 3 opcje przetestowania swojej wiedzy:

 • tłumaczysz z języka niemieckiego na polski ,
 • tłumaczysz z języka polskiego na niemiecki
 • tłumaczysz  tylko ze słuchu

1000 slow niemiecki test

To jest bardzo ważna funkcja , ponieważ nieraz tylko wydaje nam się , że umiemy dane słowo, na przykład jeżeli zawsze uczymy się tłumacząc z niemieckiego na polski. Może to już sam zauważyłeś, że jeśli chcesz przetłumaczyć takie słowo  w drugą stronę, nagle okazuje się , że jednak go nie znasz. Nie wspominając już jak trudno wyłapać jest znane z pozoru słowa ze słuchu.

Całą procedurę możesz powtarzać wielokrotnie , zerując lekcje. Zdecydowanym plusem jest fakt, że możesz uczyć się wszędzie, na przykład korzystając ze smartfona. Poza tym, bardzo motywujący jest procentowy postęp jaki już zrobiliśmy.

opinia o 1000 slow niemiecki

niemiecki.1000-slow.pl: minusy

Brak rodzajników

W 1000 słowach pojawiają się oczywiście rzeczowniki. Podczas lekcji, sprawdzianów oraz testów – występują bez rodzajników. Celem takiego podejścia jest skoncentrowanie się tylko i wyłącznie na poznaniu 1000 najważniejszych słów. Tutaj musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie – wolisz opanować 1000 słów w kilka tygodni, czy przeznaczasz więcej czasu i uczysz się od razu wraz z rodzajnikami.

Rodzajniki są super ważne w języku niemieckim. Jeżeli nie chcesz brzmieć  „Kali jeść, Kali pić” – musisz wiedzieć, jaki rodzajnik ma dany rzeczownik .

Brak kontekstu

Nowych słówek najlepiej jest się uczyć  z kontekstem, czyli w zdaniu – nie ma co do tego wątpliwości. Taka metoda nauki wymaga jednak więcej czasu, ale przynosi również najlepsze efekty. Metoda 1000 słów, jak sama nazwa jednak wskazuje – koncentruje się na słowach, które są jedynie punktem zaczepnym w dalszej nauce niemieckiego. Nie uczy konstrukcji zdań, nie uczy użycia danego słowa – to jest kolejny etap nauki, który zajmie na pewno więcej czasu niż kilka tygodni.

1000 słów niemiecki: moja opinia i podsumowanie

 • 1000 słów niemiecki to metoda , dzięki której w ciągu kilku tygodni opanujesz najczęściej używane i najważniejsze słowa w języku niemieckim. Według badań naukowych, będziesz wtedy w 80 % rozumieć treść. Dzięki temu będziesz w stanie komunikować się w języku niemieckim na poziomie podstawowym.
 • Nie będziesz rozumieć wszystkiego i ta metoda nie nauczy Cię mówienia poprawnie gramatycznie
 • Żeby osiągnąć te rezultaty w krótkim czasie , nie wystarczy wydrukować sobie listy ze słówkami  i  ją czytać – trzeba uczyć się systematycznie, w określonych odstępach czasowych. To oznacza w praktyce, że musisz podzielić materiał na mniejsze porcje i regularnie go powtarzać, według określonego schematu, który jest ułożony zgodnie z procesem zapamiętywania. Ponadto, musisz od razu słuchać wymowy danego słowa oraz najlepiej od razu powtarzać ją na głos. W ten sposób możesz uczyć się na platformie e-learningowej www.niemiecki.1000-slow.pl


Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz